ATRAKCJE W POBLIŻU

TERMY CHOCHOŁOWSKIE

Nowo powstałe termy w Chochołowie są największym tego typu obiektem na Podhalu. Termy posiadają wiele atrakcji dla osób indywidualnych i rodzin : basen rekreacyjny, basen pływacki, strefa malucha, strefa większego dziecka ze zjeżdżalnią rodzinną, jacuzzi, beczki termalne z surową wodą siarkową, basen solankowy z wodą jodowaną, plac zabaw, grota solna i wiele innych.

MORSKIE OKO

Morskie Oko to turystyczny symbol polskich Tatr. Jest to największe jezioro tatrzańskie i nie bez powodu uważane za najpiękniejsze. Najpopularniejszym miejscem wyruszenia nad Morskie Oko jest Palenica Białczańska. Znajduje się tutaj duży parking. Do Morskiego Oka możemy dojść pieszo – do przejścia jest 7,8 km (2:20 h). Z Palenicy kursują również góralskie zaprzęgi dowożą turystów na Włosienicę ostatni odcinek 1,5 km musimy pokonać już pieszo. Z tarasu przed schroniskiem możemy podziwiać Morskie Oko, które jest największym jeziorem w Tatrach. Położone w Dolinie Rybiego Potoku na wysokości 1395 m ma 34,93 ha powierzchni i głębokość do 50,8 m.

KRUPÓWKI

Najsłynniejszy deptak w Polsce. Większość mieszczących się wzdłuż Krupówek budynków zajmują liczne restauracje, karczmy góralskie oraz sklepy z pamiątkami. Miejsca które warto zwiedzić to: Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem i neoromański kościół parafialny pw. Świętej Rodziny na Krupówkach. Dla dzieci jest udostępniony plac zabaw w parku miejskim niedaleko oczka wodnego. Z górnych Krupówek można udać się pod skocznię, a z dolnych przejściem podziemnym pod Gubałówkę.

DOLINA CHOCHOŁOWSKA

Dolina Chochołowska to największa dolina tatrzańska. Wyruszamy z Siwej Polany przechodzimy przez Polanę Huciska, Niżnią Bramę Chochołowską, Wyżnią Brama Chochołowską, Przełęcz Iwaniacką i dochodzimy do Polany Chochołowskiej na końcu której znajduje się Schronisko Górskie PTTK. Odgałęzienia doliny to: Dolina Starobociańska, Dolina Chochołowska Wyżnia, Dolina Jarząbcza.

WYCIĄG POLANA SZYMOSZKOWA

 Stok usytuowany jest na zboczu Gubałówki dzięki czemu jadąc w dół roztacza się przed nami przepiękny widok na Tatry. Stok jest bardzo dobrze utrzymany, aby zapewnić jak najlepsze warunki do szusowania. Dla początkujących przeznaczone są dwie osobne kolejki, pierwsza to KidsPark Szymoszkowa z wygodną taśmą do wjazdu, z której ucieszą się dzieci stawiające pierwsze kroki na stoku, druga dochodząca od połowy trasy, aby szkolić nabyte u instruktorów umiejętności. Główny wyciąg to trasa dla zaawansowanych osób ze średnim nachyleniem 20,22 % . Pod wyciągiem znajdują się wypożyczalnie sprzętu do jazdy na nartach i snowboardzie. Są też miejsca, gdzie można smacznie zjeść i odpocząć przed następną dawką sportu.

WYCIĄG WITÓW-SKI

Wyciąg narciarski Witów-Ski zlokalizowana jest w niewielkiej i malowniczej miejscowości w powiecie tatrzańskim w Tatrach Zachodnich – Witowie. Na terenie kompleksu znajdują się dwa wyciągi: krzesełkowy o długości 1000m oraz orczykowy o długości 120m.

Trasy narciarskie są bezpieczne, oświetlone oraz naśnieżane. Poziom trudności dostosowany jest dla początkujących oraz profesjonalistów. Stok jest monitorowany, a nad bezpieczeństwem narciarzy czuwają ratownicy z TOPRu.

TRASY BIEGOWE W KOŚCIELISKU

Kościelisko to istny raj dla miłośników narciarstwa biegowego. To właśnie tutaj u podnóża Tatr warunki terenowe i odpowiedni mikroklimat pozwalają na utrzymanie narciarskich tras biegowych przez kilka miesięcy w roku o wiele dłużej niż w innych zakątkach Polski.

KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA

Zażywając kąpieli możemy rozkoszować się pięknym widokiem na panoramę Tatr. Kąpielisko geotermalne Polana Szymoszkowa udostępnia: zjeżdżalnie dla dorosłych i młodzieży, zjeżdżalnie dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnie leżaków, na terenie obiektu znajduje się karczma w której znajdują się przebieralnie z szafkami na ubraniaDOLINA KOŚCIELISKA

Dolina Kościeliska jest punktem obowiązkowym na mapie każdego turysty wybierającego się na Podhale. Główną drogą dotrzemy z Kir przez Niźnią Bramę Kościeliska i Wyźnią Kirę Miętusią do Hali Pisanej następnie do  schroniska PTTK na Małej Polance Ornaczańskiej. Odgałęzienia doliny poprowadzą nas do Lodowego Źródełka, Jaskini Mroźnej, Wąwozu Kraków, Polany na stołach. KONTAKT

DANE KONTAKTOWE:

ul. Królewska 77/3

34-511 Kościelisko
 

Tel. +48 603 282 112

siwywierchapartament@gmail.com

Kontakt z nami możliwy również przez Messengera lub WhatsApp na facebooku

MAPA DOJAZDU